Кошик
317 відгуків
Майстерня бізнес - планів
+380 (98) 692-80-17

Що таке ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ або ТЕО? Як його написати ?

Що таке ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ або ТЕО? Як його написати ?

Техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) — це комплект розрахунково-аналітичних документів, що містять як вихідні дані, так і основні технічні та організаційні рішення, розрахунково-кошторисні, оціночні та інші показники, що дозволяють розглядати доцільність та ефективність інвестиційного проекту.

ТЕО - це розрахунок економічної доцільності здійснення проекту, заснований на порівняльній оцінці витрат і результатів ефективності використання, строку окупності вкладень.

ТЕО інвестицій містить передпроектну опрацювання інженерно-конструкторських, технологічних і будівельних рішень, порівняння альтернативних варіантів і обґрунтування вибору конкретного способу здійснення проекту. У техніко-економічному обґрунтуванні уточнюються і деталізуються прийняті на передпроектній стадії технологічні, об'ємно-планувальні, конструктивні та інші рішення, достовірно оцінюється економічна (комерційна, фінансова) ефективність, соціальні наслідки і безпеку проекту.

В принципі, можна сказати, що ТЕО являє собою бізнес-план, в якому немає маркетингової частини

Розробка техніко-економічного обґрунтування є обов'язковою при повному або частковому фінансуванні проекту з бюджету або позабюджетних фондів, централізованих ресурсів міністерств і відомств, власних коштів державних підприємств.

Техніко-економічне обґрунтування використовується для підтвердження інвестору (кредитору тощо) фінансової стійкості і платоспроможності майбутнього підприємства (об'єкта) у частині виконання ним боргових зобов'язань, як основа для розробки бізнес-плану, проведення необхідних погоджень і експертиз, при переговорах з органами влади про надання субсидій, податкових та інших пільг, підготовці проспектів емісій акцій і в ряді інших випадків.

Придбати або ознайомитися з професійними бізнес - планів, за якими працюють найбільші підприємства галузі можна тут.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner