Кошик
303 відгуків
Майстерня бізнес - планів
+380 (50) 443-33-56
+380 (98) 692-80-17

Грант "єРобота" продовжено! Унікальна можливість отримати безкоштовний "пряник" від держави

Грант "єРобота" продовжено! Унікальна можливість отримати безкоштовний "пряник" від держави

Державна програма з надання грантів на розвиток ФОП (до 250 тис. грн), бізнесу з переробки (до 8 млн грн), розвитку садівництва (до 365 тис. грн за га) та будівництва теплиць (до 7 млн грн на теплицю) стартувала в Липні 2022.

З досвіду виконання вже більше 20 проектів розрахунку економічної ефективності (саме так потрібно називати ці проекти, бо те, що має назву "бізнес-план" і відповідає міжнародним стандартам, виконувати і завантажувати в "ДІЮ" не треба") які поради хотілося б дати підприємцям, які вирішили самотужки заповнити запропонований шаблон і завантажити його в "ДІЯ":

1) Уважно передивіться базовий шаблон. Він містить 5 граматичних і 3 математичних помилки. Оскільки вони не виправлені з Липня 2022 (це вже пів року) - то це не дилетантський підхід до роботи наших можновладців, а умисний тест на Вашу допитлівість розуму і здатність помічати деталі

2) Ніхто з причетних до реалізації гранту державних діячів не зможе Вам чітко відповісти на запитання: "що таке переробка?". Тож будьте готові, за необхідністю, це доводити! З досвіду обрахування проекту з виробництва меду. Класична переробка цього виробничого процесу - це те, чим займаються бджоли - з нектару, за кінцевим рахунком, виробляють мед. Виробництво меду для гранту "єРобота" - процес його гомогенізації (перемішування для надання однорідності) і розлив по пляшках!

3) Терміни подачі, розгляду, відповідей на подані заяви не виконуються! Перший проект, розроблений "Майстернею бізнес-планів" був поданий в "ДІЮ" 06/07/2022 і не отримав а ні схвальної, а ні негативної відповіді навіть в Листопаді 2022. Тож не засмучуйтеся, як Вам не відповідають - так воно працює. Фіксуйте порушення умов роботи держаної програми і оскаржуйте негативні рішення (у разі їх надання)!

4) Робіть все правильно одразу! Відчиняйте двері ключом, а не лізьте в вікна! Рахуйте всі показники, що потрібно розуміти для Вашої роботи, будуйте Cash Flow, PnL, Інвеcтиційний план та повноцінно прогнозуйте витрати! Інтервю'єри з МінЕкономіки та МінАгроПолітики готові Вам задати питання: "а яка в Вас EBITDA?", маючи в руках повноцінно розрахований бізнес-план і банально не розуміючи, а ні що це за показник, а ні яким значення цього показнику може бути, а ні розуміння періодичності його значень, а ні в якому звіті готового бізнес-плану EBITDA потрібно шукати. Театральне шоу ...

Розуміння необхідності в грамотному і комплексному підході до роботи має прийти до грантонабувача одразу. Вже подаючи заявку в "ДІЯ" буде потрібно заповнити дані: Рентабельність (такого слова, до речі, без прикметника не існує ... Є середня, внутрішня, модифікована, торгова, інвестиційна, ... і ще багато яких - до 16 видів рентабельності лише в WikiPedia) і період окупності, який рахується в "ДІЇПОМИЛКОВО! Еге ж!  

Складно? Не зрозуміло? А що робити, щоб збільшити шанси отримання гранту? А як виправити вже існуючи помилки і не допустити нові? Як бути готовим не тільки відповісти на питання інтерв'юєра, а й змусити його повірити, що Ви глибоко в темі? Багато запитань ...

Довіряйте ці питання професіоналам

Майстерня бізнес-планів. Лише про бізнес і гроші!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner